Veřejné kurzy - obecné informace > Psaní beletrie (literatura fikce)

LETNÍ ŠKOLA TVŮRČÍHO PSANÍ 2018


ZAMĚŘENÍ: Psaní dialogů - dialogové techniky. Termín konání: 7. 7. - 14. 7. 2018


LETNÍ ŠKOLA TVŮRČÍHO PSANÍ 2018
Termín konání: 7. 7. - 14. 7. 2018


Letní škola pod vedením Markéty Dočekalové má již sedmnáctiletou tradici. Patří k nejoblíbenějším kurzům v nabídce a zájemcům nabízí skutečně intenzivní týdenní výukový program, který je každý rok zaměřený na jinou problematiku.

PRO ROK 2018 PLATÍ TOTO ZAMĚŘENÍ: Psaní dialogů, výuka dialogových technik.

Kurz je určen pro každého autora, který se touží naučit psát dialogy, nebo se v jejich psaní chce zdokonalit. Dozvíte se například:

- Jakou funkci má dialog
- Celkem téměř 40 důležitých technik pro psaní skvělého dialogu.
- Jak udělat z nudného, povrchního nebo snadno předvídatelného dialogu svěží a zajímavý dialog.
- Jak dostat do dialogu hloubku a emoce.
- Jak trénovat psaní dialogu.
- Jak zjistit, že je něco v dialogu špatně (jak poznat, jestli je váš dialog dobře nebo špatně napsaný).
- Jaký je rozdíl mezi filmovým a literárním dialogem a jak přistupovat k jeho psaní.
- Jaké jsou nejčastější chyby v dialozích začínajících autorů nebo amatérů.
- Vysvětlíme si techniky, jak vložit do dialogu potřebné informace a přitom neztratit zájem a pozornost čtenáře / diváka.
- Naučíte se techniky, jak dát dialogu hloubku, emoce a smysl. Vysvětlíme si, co je to podtext, jak s ním pracovat a jak ho do dialogů dostat.
- Nebudou chybět nejrůznější tipy pro pokročilé psaní dialogů.
- Hlavně: všechno si vyzkoušíte! Budete pracovat se svými dialogy, učit se v nich hledat chyby a napravovat je!
- Určeno všem autorům, kteří se chtějí zlepšit v psaní jak literárních, tak filmových dialogů.

Kurz je určen pro naprosté začátečníky a pro mírně pokročilé autory, kteří si myslí, že již o psaní dialogů něco vědí. Během kurzu shlédnou účastníci velké množství filmových ukázek, na kterých jsou dialogové techniky vysvětlovány a prezentovány. Ukázky z knih se používají méně často, jsou méně názorné. Techniky jsou však zaměřeny jak na dialogy literární, tak i filmové.

Obzvláště vhodný je tento kurz pro všechny autory, kteří plánují napsat knihu nebo filmový scénář a chtějí se dozvědět co nejvíce informací o tom, jak správně přistoupit k psaní dialogů. Jak to udělat, aby filmové dialogy nebyly nepřirozené a knižní dialogy nebyly příliš literární (aby knižní hrdinové nemluvili jako kniha).


- KURZ OBSAHUJE CELKEM 20 HODIN PROGRAMU (včetně cvičení) + 10 hodin večerního doprovodného programu (tzn. 3 x promítání filmů s následným rozborem a s tvůrčí diskusí, 2 x táborák s grilováním).

Vyučující lektoři:
Mgr. Markéta Dočekalová
Ing. Věra Fleknová

POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: maximálně 9 účastníků, aby byl zachován individuální charakter práce lektorky s posluchači.

UBYTOVÁNÍ BĚHEM KURZU:
Svou povahou je tento pobytový kurz vhodný pro klienty, kteří mají sportovní a dobrodružnou povahu a neočekávají luxus. Díky snížení úrovně ubytovacích služeb tak může být tento týdenní pobyt nabízen za velmi atraktivní cenu.

Ubytování je na úrovni jednoduchého kempu. Zázemí pro výuku i ubytování poskytuje velká rekreační chata v Řevnicích u Prahy. V chatě je pro kurzisty k dispozici koupelna s vanou (teplá + studená voda), splachovací wc a kuchyňka vybavená lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a elektrickým dvouplotýnkovým vařičem. Každý účastník si musí vzít s sebou spacák (nebo dle dohody prostěradlo a povlečení)). Spaní bude umožněno v chatě, k dispozici jsou dva pokoje, jeden je čtyřlůžkový a jeden třílůžkový. Pokoje nejsou vybavené ani koupelnou, ani záchodem, toto zařízení je v chatě společné pro všechny účastníky kurzu.
Kdo by měl zájem si přivést vlastní stan, je možno si ho postavit na pozemku u chaty (ten je dostatečně velký, 900m2). Nejsou k dispozici ani ručníky, i ty si musejí přivést účastníci vlastní.

Celkem je tedy v chatě k dispozici ubytování pro 7 účastníků kurzu.

Ubytovací místa v chatě budou obsazována v pořadí, v jakém se budou zájemci hlásit. Vzhledem k tomu, že jsou muži i ženy ubytováni zvlášť, může nastat situace, že například bude k dispozici poslední volné místo, a to bude určeno výhradně pro muže, protože bude volno v pánském pokoji. Pokud by se v takovém případě hlásila na kurz žena, musela by si buď zajistit ubytování sama v blízkých Řevnicích a denně dojíždět, nebo je možnost postavit si stan na zahradě.

UBYTOVÁNÍ V CHATĚ JE BĚHEM KURZU ZCELA ZDARMA, ÚČASTNÍCI PLATÍ POUZE 400 KČ POPLATEK ZA SPOTŘEBU ENERGIÍ V CHATĚ (VODA, ELEKTŘINA, EVENTUÁLNĚ UHLÍ.) Příspěvek na spotřebu energií je fixní platbou, která se nevyúčtovává a kurzista je ji povinen uhradit v plné výši ještě před zahájením kurzu, a to bez ohledu na výši spotřeby energií. Tato platba je povinná pro všechny účastníky, kteří budou ubytováni v chatě nebo ve stanu na zahradě u chaty.

Pokud budete na výuku dojíždět (ubytovat se budete sami v některém z penzionů nebo hotelů v přilehlých Řevnicích nebo budete denně dojíždět z domova), pak platíte snížený fixní poplatek za spotřebu elektrické energie a vody, což vám umožňuje během dne, který budete trávit na tomto místě, využívat zařízení kuchyně (ohřát si nebo uvařit oběd, večeři, využívat lednici pro uskladnění svých potravin, udělat si kávu, používat splachovací wc apod.) V těchto případech není v ceně používání koupelny pro ranní a večerní hygienu (sprchování, koupání, mytí). Snížená cena za služby pro tyto účastníky je 200,-Kč.


CENÍK


CENA A CO OBSAHUJE:
Cena za výuku: 4 500,-Kč / osoba.

Cena obsahuje 20 hodin výukového programu + 10 hodin večerního doprovodného programu, pro ubytované v chatě pak také spotřebu energií, která je ovšem podmíněna uhrazením fixního poplatku za spotřebu energií ve výši 400 Kč / osoba / pobyt.
Neubytovaní účastníci platí rovněž fixní poplatek, avšak ve snížené výši, a to 200 Kč / osoba / kurz, což jim umožňuje používat kuchyň k přípravě svých jídel během dne + používat splachovací wc v chatě. V ceně v tomto případě není používání koupelny pro osobní hygienu - koupání, sprchování, mytí apod.

V případě, že se závazně přihlásíte a potom svou účast v kurzu zrušíte, vztahují se na Vás následující storno poplatky:

Zrušíte-li svou účast v kurzu měsíc a více dní před datem konání kurzu, činí storno 1000 Kč (tedy propadá celá uhrazená záloha).

Zrušíte-li svou účast v kurzu 14 a více dní před datem konání kurzu, činí storno 3000 Kč.

Pokud svou účast na akci zrušíte méně než 14 dní před začátkem akce, činí storno 4500 Kč.

Částka bude vymáhána i v případě, že by přihlášený kurzista neměl zatím uhrazenou ani žádnou zálohu, ani plnou cenu kurzu.
STRAVOVÁNÍ:
Každý účastník si sám zajišťuje stravování během pobytu. Vybavená kuchyň je kurzistům k dispozici. V případě zájmu jsou organizátoři připraveni několikrát do týdne zajet zájemcům autem pro objednaný nákup potravin. Za nákladové ceny si účastníci budou moci na chalupě zakoupit nápoje (minerálky, limonády, pivo, víno, káva, čaj) a také jídla jako polévky, guláše, karbanátky apod. Vše na základě dohody s organizátory. Péct se budou i domácí koláče, organizátoři budou jezdit nakupovat autem čerstvé pečivo apod.
Pro eventuální zájemce jsou v Řevnicích k dispozici četné restaurace. Vzdálenost od chaty je cca 10 minut jízdy autem nebo 25 minut pěšky (pěkná romantická procházka).

CESTA:
Cestu na místo konání kurzu si zajišťuje každý účastník sám, organizátor ale zajistí doprovod ze Řevnic až k chatě, aby nikdo nebloudil. Podrobně bude odjezd na místo domluven se všemi přihlášenými účastníky týden před datem konání kurzu.

Každý účastník obdrží týden před konáním akce podrobný popis cesty jak se na místo dostat.


JAK SI REZERVOVAT MÍSTO V KURZU?
Pokud máte o tento kurz zájem, objednejte si ho buď zasláním emailu na adresu info(zavináč)tvurcipsani.cz nebo v e-shopu na těchto stránkách. Ve své objednávce prosím uveďte:

- počet studijních míst, která objednáváte
- zda máte zájem o ubytování v chatě (případně, jestli budete spát ve vlastním stanu na zahradě)
- jestli jste ochotní sdílet pokoj s opačným pohlavím, nebo trváte na ubytování výhradně s kurzisty stejného pohlaví

ZPŮSOB PLATBY:

- Při přihlášení a požadavku rezervace místa se hradí záloha 1000,-Kč za každého účastníka. Zájemce obdrží zálohovou fakturu, na jejímž základě provede bezhotovostní platbu na účet organizátora.

- Při příjezdu na akci hradí účastník doplatek do plné výše kurzovného + 400,-Kč za energie.

- Pokud se zájemce hlásí na akci 14 a méně dnů před zahájením akce, skládá vždy na účet organizátora plnou cenu kurzu bezhotovostním převodem.

Konání kurzu se řídí obchodními podmínkami uvedenými na těchto stránkách a speciálními storno podmínkami zveřejněnými přímo na této stránce výše.

OBRÁZKY CHATY, KDE SE KURZ KONÁ:Poslední úprava stránky: 2018-06-13 12:53:04