BESEDY A SETKÁNÍ

Klub MÁM TALENT


Klub "Mám talent" je klubový pořad Markéty Dočekalové, který se od března 2014 pravidelně objevuje v programu KC Zahrada v Praze. Tentokrát se sejdeme 6.5. 2014. Všichni jste srdečně zváni!


Scenáristka, spisovatelka a majitelka literární agentury MÁM TALENT, Markéta Dočekalová, zve všechny amatérské autory k milému posezení na téma: "Odkud berou autoři své nápady?"

Povídat si Markéta bude s těmito hosty:PhDr. Marie Formáčková


Novinářka na volné noze, publicistka a spisovatelka. Mnoho let také známa jako šéfredaktorka časopisů Vlasta a Květy. Je autorkou více, jak sedmdesáti knih! Devět knih napsala s herečkou Helenou Růžičkovou (nejúspěšnější byl třídílný Deník mezi životem a smrtí), ale možná ve své knihovně najdete i další zajímavé knihy, na kterých je Maruška podepsána, například: Momentálně jsem mrtvý, zavolejte později (o Júliu Satinském), Osudová láska Jaroslav Marvan, Kočka se špatnou pověstí, Opuštěné, konečně šťastné, Lásky a lidé z mého života (o Zitě Kabátové) nebo třeba Vzpomínky Josefa Dvořáka.Společně s odborníky na životní styl (Vít Chaloupka, Leoš Středa) psala i publikace o zdravé výživě.


Lukáš Pazdera

Absolvoval žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a od roku 2003 pracuje v regionálních Denících společnosti VLP - momentálně jako lokální šéfredaktor v Kroměřížském deníku.
K literárnímu psaní se propracoval postupně, v mládí zkoušel krátké povídky a loni dokončil svůj první román Láska v Česku, který po dokončení publikoval na webu literární agentury Mám talent a v projektu Mám talent uspěl. Text je v současné době před knižním vydáním u nakladatelství Euromedia, naplánováno je na červen 2014. Kromě toho na webu Mám talent publikoval také novelu Týden s panem Dokonalým, složenou z kratších, navzájem provázaných povídek.Jiří Syrovátka

Je tvůrcem, který se od mládí pohybuje mezi slovem, hudbou a obrazem. A také mezi groteskou, ironií a mystikou. Působil jako publicista a editor. V podmanivém opusu Nezapadá slunce nad Zapadákovem (Mladá fronta, 1992) se na nové vlně vysmál 80. létům. K nim se vrátil i pozoruhodným románem Výkřiky v Moři ticha (Hynek, 1997). Následovala postmoderní koláž z 90. let Průjezd (Rodiče, 2004). Pro Českou televizi Syrovátka natočil několik hudebních snímků, např. o Petru Piňosovi (1996) a Otovi Petřinovi (1998). Napsal a zrežíroval hodinový hraný dokument Praha Anima (2000). V posledních letech se intenzivně věnuje fotografii a malbě. V pražském Café Alternatif vystavil své obrazy v setu Kosmos 012 a v Paláci Akropolis experimentální fotografické kompozice pod názvem Metal (2013). Před velmi krátkou dobou mu vyšla kniha Hypochondr z periferie.


O POŘADU:
Program je veden formou neformální besedy Markéty Dočekalové s hosty pořadu. Šanci dostává během pořadu i publikum, které se může aktivně zapojovat svými dotazy, nebo dle zájmu i diskutovat. Uslyšíte cenné rady z oblasti knižního trhu, rady a tipy, nač si dát pozor a jak se co nejlépe prosadit, ale také příběhy z praxe, ze kterých se vnímavý autor může poučit.


SETKÁNÍ SE KONÁ 6.5. 2014 V KULTURNÍM CENTRU ZAHRADA OD 18,00 DO 19,30H.
ADRESA: KC ZAHRADA, Malenická 1784/2
148 00 Praha 11
Více o místu, kde se přednáška koná: ZDE

CENA: 75,-Kč včetně DPH.

Platí se až na místě, ale své místo v sále si můžete rezervovat dopředu. Pokud si objednáte místo dopředu emailem na adrese info(zavináč)TvurciPsani.cz, máte pak své místo závazně rezervované, a tedy jistotu, že až přijdete, nebude již vyprodáno. Závazná rezervace místa je bezplatná, ale platí jen a pouze do 17,45h. Pokud se do tohoto času nedostavíte a své místo nezaplatíte, závazná rezervace se ruší a posledních 15 minutách před zahájením pořadu může být místo prodáno kterémukoliv zájemci.


Poslední úprava stránky: 2014-05-04 11:41:30