Odborné články

Louč komentovala diskusi o tv zábavě!


Milan Šmíd a jeho me-zine o médiích, žurnalistice a dalších věcech života komentuje diskusi o televizní zábavě, která vznikla na těchto stránkách. (diskuse z roku 2003)


Milan Šmíd mimo jiné píše: "To je přece stará vesta, že díl seriálu za 1500-3000 US dolarů udělá stejnou službu jako obdobný domácí pořad, který by stál v přepočtu nejméně 30 000 US dolarů."

Dále reaguje na příspěvek šéfredaktora zábavy TV Nova, pana Ivana Rosslera, který hovořil o velkém projektu, který Nova momentálně připravuje. Milan Šmíd píše: "I když nevím, o jaký velký projekt se jedná, možná, že se tu blýská na lepší časy, ve kterých televize Nova už nebude sloužit jenom jako tunel a dojná kráva pro investiční aktivity CME v Londýně nebo MEF Holdingu v Praze, a ve kterých bude tato vydělávající televize ochotna investovat i do takových projektů, které nejsou tutovky pro třímiliónové auditorium. O tom, že Nova dluží českému publiku jednu dobrou klasickou komerční soap operu, mluvím už několik let."

Následně v dovětku "PS." Milan Šmíd dodává: "Diskusní příspěvek režiséra Vladimíra Forsta naznačuje, jakým směrem se možná ten velký projekt a senzační nápad Novy ubírá. Forst zde hovoří o jakési variantě pořadu Pop Idol, což jest formát, který z neznámých talentů je schopen udělat hvězdu pop-music, a jehož americká varianta American Idol patřila vloni v USA v síti Fox k nejúspěšnějším. Podrobnosti lze získat na internetu. Na druhé straně Pop Idol je licencovaný formát, Rössler o žádném nákupu licence nemluví, takže je možné, že Nova vymyslí něco vlastního na způsob formátu Popstars - Hvězdy populární hudby. Televizní stanice vyhlásí konkurs na členy nové kapely. Z vybraných muzikantů se vytvoří tým a kamera pak sleduje jeho další osudy přes zkoušky, koncerty až po vydání prvního cédéčka. Uvidíme, co se z toho vyvrbí, v médiích jsem zatím žádné podrobnější informace nezískal."

Tolik Louč.cz, dle mého názoru skvělé internetové čtivo, které stojí za to pravidelně sledovat!
Markéta Dočekalová
Poslední úprava stránky: 2010-04-29 22:33:14