Odborné články

Jitka Saniová: Upoutávky


Víte, co se týče zábavy... já mám pocit, ze hodně záleží na tom, kdo se v pořadu objeví a jak velká reklama mu bude udělána. (Text z roku 2003.)


Ta reklama zejména. Možná, že se mýlím... já zase až tak televizi nesleduji, ale mám třeba ráda soutěž "Nejslabší, máte padáka!" Zuzana Slavíková je, podle mého, skvělá! Jenomže já jsem se o této soutěži dozvěděla až od bratra. Ten mi říkal, že jde soutěž, která se mi bude určitě líbit. Je rychlá, žádné čekání na odpověď. Mně se zdá, že opravdu rychle zmizela z hlavního vysílacího času /ve 21.00/. A teď nechci, abyste si mysleli, ze mám něco proti "Chcete být milionářem", opravdu nic proti tomu nemám!!!! Jenom chci říct, že reklamu na tento pořad vidím snad pokaždé, když si pustím televizi. A tak o této soutěži ví snad každý. Totéž o "Do-re-mi" nebo "Prásku". Takže o nich ví divák opravdu hodně. Ale jsou zábavné programy, o kterých se moc neví. Já se třeba moc nedívám na televizi dopoledne. Na to prostě nemám čas. A najednou jsem zjistila, že tam jsou dávány Zálety, které se mi moc líbí. Teď si je nahrávám a pak se dívám. Jinými slovy, občas mám pocit, že reklama, která vás bombarduje každý den, může ovlivnit sledovanost.

Chtěla bych však říct jednu věc - měla jsem možnost vidět některé pořady v jiných evropských komerčních televizích. Víte, já nechci uvádět konkrétní případy, protože se mi nelíbí přílišná kritika. Každý tvůrce to jistě myslel dobře a nechci, aby to vyznělo pomlouvačně.... Musím říct, ze ve srovnání s některými zábavnými pořady v jiných zemích EU, jsem najednou byla pyšná na to, ze se naše televize zatím drží mnohem inteligentnější zábavy než jinde. Zatím se mi zdá, ze náš národ přece jenom má možnost držet si jakousi dobrou úroveň, co se týče zábavy v televizi.

Jitka Saniová Email: jsaniova@iol.cz
Poslední úprava stránky: 2010-04-29 22:27:12